יזמות

כסף ביוטיוב – איך עושים כסף ביוטיוב, וכמה כסף אפשר לעשות?

הנוחות של השימוש באינטרנט ליצירת הכנסות מצד אחד, והנגישות של האינטרנט, המאפשרת להתחבר אליה מכל מקום בעולם הפכה את האינטרנט למקור הכנסה פופולרי למיליוני אנשים בעולם, ולעשרות אלפי אנשים בישראל, ויחד עם זאת, הגודל העוצמתי של האינטרנט ואינסוף האפשרויות שהיא מציעה מאפשרת לעוד רבים אחרים להצטרף לחגיגה, מבלי לפגוע באחרים. אחת האפיקים שזוכים לפופולריות גואה בשנים האחרונות, היא האפשרות לייצר כסף ביוטיוב, מנוע החיפוש מספר 2 בעולם, ומנוע חיפוש הוידאו הגדול בעולם, וזה על ידי העלאת סרטונים לערוץ היוטיוב שלך. היות שיוטיוב שייכת לגוגל, ברגע שאתה מעלה סרטון לערוץ שלך, אתה יכול לאפשר לגוגל להציג פרסומות על הסרטון שלך, תמורת חלוקת רווחים, כאשר – גוגל תמצא את המפרסמים שירצו לפרסם על הסרטון שלך, תגבה מהם כסף, ותיקח לעצמה 45% מההכנסות, ותעביר אליך 55%.

כמה כסף אפשר לעשות ביוטיוב?

המספר הפופולרי נכון להיום שתשמע הוא, כ-1 דולר עבור כ-1000 צפיות, מה שאומר שאם הסרטון שלך הגיע ל-מיליון צפיות, אתה תרוויח ממנו כ-1000 דולר. זה אמנם לא הרבה כסף ביחס לכמות הצפיות הזו, אבל צריך לזכור שמדובר במספר ממוצע, כיוון שגם ביוטיוב – יש קהלים ששווים יותר וקהלים ששווים פחות.

אם לדוגמא הסרטון שלך ישיג מיליון צופים אמריקאים, קנדיים וניו זילנדים, ההכנסות יהיו שונות מאשר אם תשיג מיליון צופים הודים, מלזים ובנגלדשים. הסיבה לכך היא, שככל שהקהל שלך "עשיר יותר", מפרסמים יהיו מוכנים לשלם יותר כסף כדי להגיע אליו דרכך, מה שאומר שההכנסות שלך מהצפיות יעלו, ולכן, אם הסרטונים שלך מגיעים בעיקר למדינות שנחשבות ל"טייר 1" (מדינות דוברי אנגלית בעלי אוכלסיות מבוססות), ההכנסות שלך יכולות להגיע גם ל-5 דולר ל-1000 לצפיות, שזה 5,000 דולר לסרטון שהגיע ל-מיליון צפיות, או ל-10 סרטונים שהגיעו ל-100,000 כל אחד, פחות או יותר.

אבל, יש דרך טובה יותר להרוויח כסף ביוטיוב, והרבה יותר…

כל המספרים האלה שדיברנו עליהם מקודם – 1 דולר ל-1000 צפיות (מושג שנקרא CPM – עלות ל-1000), או 5 דולר CPM – זה הכל תיאורטי, כי בפועל – יוטיוב לא משלמת לך בעבור הצפיות שאתה משיג. יוטיוב משלמת לך עבור הקלקות שהצופים של הוידאו שלך הקליקו על המודעות שהוצגו על הסרטון שלך, ולכן – קל להתייחס לרווחים מיוטיוב כאל CPM, אבל אם אתה מבין שלא מדובר ב CPM אלא ב CPC (הכנסות לקליק), אתה מבין שאתה יכול לעשות כאן הרבה יותר כסף ביוטיוב, אבל לפני שאנחנו מדברים על האיך, חשוב לזכור – אסור לך לעודד אנשים להקליק על המודעות. הם צריכים לעשות את זה מרצונם החופשי. אם תעודד אנשים להקליק – אתה תסתכן בסגירת החשבון שלך ואיבוד הרווחים שצברת, ותוכל להיפרד לנצח מהאפשרות לעשות כסף ביוטיוב.

אז, איך עושים יותר כסף ביוטיוב?

ובכן, מילת המפתח היא – מעורבות. ברגע שאנחנו מבינים שהכסף שיוטיוב משלמת לנו הוא עבור ההקלקות, מה שמעניין אותנו זה לא כמה צפיות הסרטונים שלי משיגים, אלא כמה מעורבות הסרטונים שלי מצליחים להשיג, כלומר – כמה מהצופים שלי בפועל מקליקים על המודעות שמוצגות על הסרטונים שלי.

איך עושים כסף ביוטיוב? מפעילים את הראש

חשוב לזכור, שהעלות לקליק שהמפרסם משלם נקבעת לפי 2 פרמטרים עיקריים – התחרות שיש למפרסם בנישה הזו עם מפרסמים אחרים, והיכולת שלו לייצר רווח מהקליק הזה, כלומר, קליק שיוביל את הגולש לאתר שבו הוא יקנה מטען לסמארטפון שלו,  שווה הרבה הרבה פחות, מאשר קליק שיוביל את הגולש לאתר שבו הוא ירכוש טיסה או חופשה, או יקבל הלוואה, או ירכוש ביטוח וכדומה,

לכן לדוגמא – קליק על מודעה שקשורה ל" כיסוי לאייפון" יכול להיות שווה רק כ-2 שקלים, בעוד שקליק על מודעה שקשורה ל"משכנתא בתנאים נוחים" יכול להיות שווה לך 35 שקלים ומעלה.

 

אז, איך למקסם את הרווחים שאתה מייצר ביוטיוב?

  • בשלב הראשון המטרה שלך היא לייצר את ה-1 דולר הראשון. משם – כל מה שנשאר לך זה למצוא איך להכפיל את זה שוב ושוב. זה אולי נשמע לך סכום נמוך יחסית, אם אבל אם בשנה הראשונה תתחיל מ-1 דולר בחודש, ותכפיל את זה בכל חודש, בתום שנה ההכנסה החודשית שלך תהיה כ-2000 דולר. אם בשנה השנייה "רק" תגדיל את ההכנסה שלך ב-10% מדי חודש, בתום השנה השנייה – ההכנסה החודשית שלך תעמוד על כ-6400 דולר… לא רע, נכון?
  • נסה להבין מי הקהל הרווחי שלך, וכוון את הסרטונים שלך אליו, כלומר – עשה מה שצריך לעשות, כדי לפנות בסרטונים שלך אל מדינות של טייר1
  • נסה למקד את הסרטונים שלך למילות מפתח ששוות יותר כסף לקליק

 

כמובן שתפעול של ערוץ יוטיוב הוא אחלה של מקור הכנסה מיוטיוב, אבל צריך לזכור שהדרך הזו לוקחת זמן, ודורשת התמדה ועקביות. אם אתה רוצה ללמוד על דרכים נוספות כיצד לייצר כסף מיוטיוב, הורד עכשיו את המדריך בחינם מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.